Active Filters: Clear Filters

Maska ochronna na twarz

Maseczki ochronne są podstawowym i skutecznym środkiem ochrony górnych dróg oddechowych przed bakteriami i wirusami przenoszonymi drogą kropelkową w kontakcie z drugim człowiekiem, unoszącymi się w powietrzu, a także obecnymi w okolicach twarzy, nosa i na dłoniach.

Szczególnie zalecane są osobom, wykazującym objawy infekcji np. kaszel, przeziębienie lub co gorsze zaraziły się wirusem i są jego nosicielami. Maseczki zalecane są również osobom opiekującym się i leczącym chorych np. personelowi medycznemu, a także tym, którzy są zdrowi, ale chcą zachować środki ostrożności i zminimalizować ryzyko zarażenia się. Po maseczki powinny sięgać osoby, które pracują w służbie zdrowia (lekarze, dentyści), salonach kosmetycznych, salonach tatuażu, salonach odnowy, a także w przemyśle.

Maseczki stanowią skuteczną ochronę przed przenoszeniem się szkodliwych bakterii, wirusów, szkodliwego działania pyłów, cząsteczek stałych i ciekłych. Skuteczne maseczki powinny składać się z materiału trójwarstwowego z zastosowaniem odpowiedniej filtracji.  Maseczki ochronne mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Zawierają gumkę, dzięki której maseczka podtrzymywana jest za pomocą uszy i nie jest odczuwalna, co zapewnia wysoki komfort noszenia.

Maseczki ochronne są bardzo praktyczne: zwiększają ochronę antybakteryjną i antywirusową – obecnie szczególnie polecane są do ochrony przed groźnym Koronawirusem, wywołującym chorobę COVID-19, która doprowadza do zainfekowania układu oddechowego. Niebezpieczny wirus przenosi się drogą kropelkową, w szczególności podczas kontaktów międzyludzkich, dlatego bardzo istotne jest, by nosić maseczkę i robić to prawidłowo. Maseczki mogą być stosowane również w wielu branżach jako środek ochrony dróg oddechowych przed pyłkami oraz noszone, gdy powietrze jest szczególnie zanieczyszczone. Maseczki chronią przed cząstkami smogu, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Szukasz profesjonalnych i wysokiej jakości masek ochronnych? Jesteś w bardzo dobrym miejscu! W ComboMedical znajdziesz profesjonalne maski, zaopatrzone w specjalnie wyprofilowane otworki wydechowe, które zapewniają wysoki komfort podczas noszenia, a także funkcjonalne wgłębienie na nos. Maseczki, którymi dysponujemy są anatomiczne- idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, mają trzy warstwy materiału, który przyczynia się do zwiększenia skuteczności ochrony i wytrzymałości na uszkodzenia. W ComboMedical oferujemy bezpieczny i profesjonalny towar medyczny, w tym maseczki ochronne, które zapewnią Ci najwyższy poziom ochrony przed szkodliwymi substancjami i bakteriami. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!