Active Filters: Clear Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Przyłbica ochronna na twarz

Przyłbice ochronne to maski ochronne, które produkuje się z przezroczystego PCV. To skuteczny środek ochrony przed bakteriami i wirusami zaraz obok takich środków jak maseczki, czy rękawiczki ochronne. Należy jednak podkreślić, że nie są jej zamiennikiem, a jedynie ich uzupełnieniem. Materiał, z którego przyłbice są wykonywane jest bezpieczny dla skóry, nie wywołuje na niej podrażnień, ani też żadnych alergii.

Przyłbice chronią całą  twarz- usta, nos oraz oczy. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą być stosowane wielokrotnie, są odporne na środki dezynfekujące na bazie alkoholu, zapewniają dużo miejsca, dzięki czemu zmieszczą okulary ochronne, są odporne na uszkodzenia i trwałe w użytkowaniu, a także bardzo proste w montażu i stosowaniu. Montaż odbywa się w kilku krokach. Na początku należy w sposób delikatny wyjąć folię, tak by nie zarysować i nie zabrudzić materiału. Następnie umieścić większe końce arkusza w folii w uchwytach zlokalizowanych po bokach oprawki okularowej. Jeśli oprawka jest rozłożona, należy zamocować folię. Nie powinno się składać oprawki z zamocowaną folią, natomiast przed zamocowaniem należy ją wypiąć.

Przyłbice ochronne są w szczególności zalecane personelowi medycznemu, który opiekuje się i udziela pomocy osobom chorym, w szczególności zarażonym wirusem. Zwiększają one ochronę antybakteryjną i antywirusową – aktualnie w szczególności są zalecane do ochrony osobistej przed rozprzestrzeniającym się na całym świecie Koronawirusem, wywołującym niebezpieczną dla zdrowia i życia ludzkiego chorobę COVID-19. Doprowadza ona do zainfekowania układu oddechowego. Groźny wirus przenosi się drogą kropelkową, w szczególności podczas kontaktów międzyludzkich, dlatego bardzo istotne jest, by nosić przyłbicę ochronną w szczególności przed ratowników medycznych i inne osoby, które mają kontakt z chorymi.

Przyłbice mają wiele cennych właściwości, między innymi zapewniają doskonałą ochronę i komfort podczas pracy, są odporne na uszkodzenia i wytrzymałe, są elastyczne i nie uciskają głowy, łatwo dopasowują się do kształtu twarzy, nie stanowią obciążenia dla kręgosłupa podczas wykonywania wielogodzinnej i wymagającej wysiłku pracy. Zainteresowany? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnych przyłbic ochronnych w sklepie ComboMedical. Zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł – Przyłbice ochronne. Dlaczego warto?