Dlaczego warto stosować rękawiczki ochronne?

Bakterie, wirusy oraz grzyby otaczają nas z każdej strony. Można spotkać je na różnego rodzaju powierzchniach, szczególnie tych, które są często dotykane przez wiele osób. Z tego powodu, szczególnie podczas panującej obecnie pandemii, warto stosować rękawiczki ochronne. Rękawiczki chronią dłonie także przed zakażeniem materiałem septycznym, na przykład podczas pracy w przychodni, laboratorium, szpitalu lub innej placówce medycznej.

Rękawiczki ochronne – dlaczego warto je stosować?

Rękawiczki ochronne tworzą barierę dla naskórka, dzięki czemu nie ma on kontaktu z potencjalnie zakaźnym materiałem. W ten sposób można znacząco zminimalizować ryzyko zarażenia się podczas pracy z pacjentem lub jego wydzielinami, takimi jak krew, mocz, ślina czy ropa. Rękawiczki ochronne chronią nie tylko pracownika medycznego, lecz również pacjenta. Stosowanie rękawiczek ochronnych znacząco zmniejsza prawdopodobieństwa zakażenia krzyżowego w gabinecie lekarskim. Oznacza to, że rękawiczki ochronne zapobiegają nieświadomemu przeniesieniu bakterii i wirusów z jednego pacjenta na drugiego, ponieważ zmienia się je po każdym pacjencie i są one jednorazowe.

Po co stosować rękawiczki ochronne?

Rękawiczki ochronne chronią nie tylko przed zakażeniem, lecz również przed podrażnieniem skóry przez substancje chemiczne. Z tego powodu są chętnie stosowane na przykład w firmach sprzątających, w których istnieje narażenie na kontakt z silnymi środkami żrącymi oraz myjącymi. Warto także chronić swoje dłonie za pomocą rękawiczek ochronnych podczas sprzątania swojego domu czy mieszkania. Zapobiegnie to ich przesuszeniu oraz występowaniu podrażnień, zaczerwienień, alergii oraz wysypki po zastosowaniu środków myjących, takich jak płyny do łazienki, czy kuchni.

Gdzie kupić dobrej jakości rękawiczki ochronne?

Dlaczego warto stosować rękawiczki ochronne dobrej jakości? Ponieważ tylko one zapewniają maksymalną ochronę przed wirusami, bakteriami oraz silnymi detergentami. Dobrej jakości rękawiczki możesz zamówić na przykład w sklepie internetowym ComboMedical. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów rękawiczek ochronnych, takich jak rękawiczki lateksowe, winylowe oraz nitrylowe. W ComboMedical znajdziesz rękawiczki ochronne w rozmiarach od XS do XL, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiedni model do swoich dłoni. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego ComboMedical.

Sprawdź naszą ofertę – Rękawiczki ochronne sklep.

Dowiedz się więcej – rękawiczki nitrylowe.

CLOSE
Add to cart