Testy na koronawirusa

Poznaj szybkie testy na koronawirusa!

Chcesz, aby Twoi pracownicy bezpiecznie wrócili do firmy? Postaw na szybkie testy na koronawirusa! Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń przez polski rząd i stopniowym odmrażaniem gospodarki, coraz więcej firm zdecydowało się otworzyć biura dla pracowników i umożliwić im powrót do pracy biurowej. Jednakże nie oznacza to, że koronawirus zniknął i wszystko wróciło do normy. 

Groźnym dla zdrowia i życia wirusem nadal zarażają się setki osób w Polsce i na całym świecie. Ludzie muszą nauczyć się funkcjonować w „nowej rzeczywistości” poprzez przestrzeganie określonych zasad np. noszenie maseczek w miejscach publicznych, zachowanie minimum 1m odległości, dezynfekcję i częste mycie rąk. Firmy zaś muszą przygotować biura i wydzielić bezpieczną przestrzeń, zaopatrzyć je w środki do dezynfekcji, a pracowników w środki ochrony osobistej. Ponadto powinny przemyśleć plan stopniowego powrotu pracowników i działania na wypadek sytuacji kryzysowej, gdyby okazało się, że któryś z nich został zarażony. Aby uniknąć zarażeń i niepokojów w firmie oraz umożliwić pracownikom powrót do normalnej pracy w poczuciu dbałości o ich bezpieczeństwo warto zdecydować się na szybkie testy na koronawirusa. Są one doskonałym sposobem na zbadanie dużej ilości osób w krótkim czasie, dlatego świetnie sprawdzają się w dużych firmach, instytucjach i korporacjach. Wykrywają one przeciwciała SARS –CoV-2 (IgM i IgG) i pozwalają na wstępne zdiagnozowanie zakażenia nowym wirusem.

Szybkie testy w diagnostyce SARS-CoV-2

Testy na koronawirusa instrukcja

Szybkie testy (kasetkowe) posiada w swojej ofercie firma Cormay. Oparte są one na metodzie immunochromatografii i służą do jakościowego wykrywania przeciwciał w klasie IgM i IgG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Oznaczenia przy użyciu powyższych testów można wykonywać w ludzkiej surowicy, osoczu (10 ul) lub próbce krwi pełnej (20 ul). Test zapewnia wstępny, lecz wiarygodny wynik u osoby badanej. Należy jednak pamiętać, że negatywny wynik nie wyklucza zakażenia i nie może być stosowany jako jedyna podstawa diagnozy. Test wskazuje z dużym prawdopodobieństwem, czy dana osoba w ostatnim czasie była zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. Badanie może być wykonane wyłącznie przez wykwalifikowany personel tj. lekarza ze specjalizacją w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, technika analityki medycznej, licencjata analityki medycznej, a także absolwentów studiów wyższych na kierunkach: biologia, farmacja, chemia, biotechnologia, którzy odbyli studia podyplomowe na kierunku analityka medycznego. Jedno opakowanie testów zawiera 10/40 kasetek z testami (zależnie od zamówionego zestawu). Należy przechowywać je w temperaturze pokojowej. Po upływie 12 miesięcy testy nie powinny być stosowane.

Dlaczego warto przeprowadzić szybkie testy na pracownikach firmy?

Tak, jak wspomniano powyżej, wykonanie szybkich testów przez wszystkich pracowników umożliwi stopniowy powrót do normalnej pracy w poczuciu dbałości o ich bezpieczeństwo. Ponadto jak sama nazwa wskazuje, wynik testu można uzyskać w krótkim czasie (po około 15-20 minutach). Testy nie wymagają dodatkowego sprzętu i odczynników, a także wiążą się z niskimi kosztami pojedynczego badania. Stanowią źródło wiedzy na temat tego, czy badany pracownik miał kontakt z wirusem SARS-CoV-2 (wynik dodatni), czy nie (wynik ujemny). Szybkie testy, które od wielu lat są stosowane do wykrywania wielu innych chorób, dają możliwość przebadania i diagnozy wielu osób w krótkim czasie. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w sytuacji, gdy dostęp do badań PCR w obecnej sytuacji jest bardzo utrudniony.

Chcesz zamówić szybkie testy na koronawirusa lub dowiedzieć się więcej na ich temat? Wejdź na: https://koronawirus.cormay.pl/

CLOSE
Add to cart