rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki winylowe czy nitrylowe

Rękawiczki ochronne są wykorzystywane podczas wykonywania wielu czynności domowych, takich jak zmywanie, sprzątanie czy prace ogrodowe. Są też szeroko stosowanym środkiem ochrony indywidualnej w wielu branżach przemysłu. Mogą być one stosowane w branżach medycznych, kosmetycznych, w laboratoriach, przy pracach porządkowych, w gastronomii czy hotelarstwie. Jest to często niezbędny element wyposażenia pracownika, który pomaga ochronić skórę dłoni i zapobiec przenoszeniu się wirusów oraz bakterii. Rękawiczki winylowe czy nitrylowe – to pytanie często zadają sobie osoby uczulone na lateks.

Wiele osób podczas zamawiania rękawiczek staje przed trudnym wyborem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rodzajów rękawic. Jednymi z najczęściej wybieranych rodzajów są rękawiczki winylowe oraz rękawiczki nitrylowe. Istnieją między nimi pewne różnice, dzięki których poznaniu można będzie z łatwością wybrać odpowiedni produkt dla swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Rękawiczki nitrylowe są bardzo popularne, ponieważ cechują się wysoką trwałością, dobrą elastycznością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wiele substancji chemicznych. Co więcej, nie wywołują one uczuleń, dlatego mogą być z powodzeniem użytkowane przez osoby z delikatną skórą dłoni skłonną do podrażnień. Rękawiczki nitrylowe są niepudrowane, dzięki czemu nie wysuszają dłoni nawet podczas długiego stosowania.

Dowiedz się więcej – RĘKAWICZKI NITRYLOWE.

Rękawiczki winylowe są najczęściej grubsze od rękawiczek nitrylowych. Są one też mniej elastyczne i znacznie mniej przylegają do dłoni. Dla jednych może być to wadą, dla innych natomiast zaletą, ponieważ w takich rękawiczkach ręce mogą być mniej zmęczone, co poprawia komfort użytkowania przez dłuższy czas. Należy jednak starannie podejść do wybierania rozmiaru, ponieważ ze względu na swoją mniejszą elastyczność, zły rozmiar może obciskać lub być zdecydowanie za luźny.

Dowiedz się więcej – RĘKAWICZKI WINYLOWE.

Jakie rękawiczki więc wybrać, rękawiczki winylowe czy nitrylowe? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy musi rozważyć indywidualnie, do czego dane rękawiczki będą potrzebne oraz czego od nich oczekuje. Wtedy podjęcie decyzji rękawiczki winylowe czy nitrylowe powinno stać się proste. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rękawiczek winylowych i nitrylowych w sklepie internetowym ComboMedical.

CLOSE
Add to cart