Active Filters: Clear Filters

Drewniana szpatułka laryngologiczna

Wielu lekarzy korzysta z różnego rodzaju przyrządów, które ułatwiają im przeprowadzenie kompleksowego badania. Mogą to być bardziej lub mniej skomplikowane przedmioty, zarówno jednorazowego użytku, jak i narzędzia do sterylizacji. Jednymi z przyrządów jednorazowego użytku, które są bardzo proste, a jednak niezwykle przydatne w pracy lekarza są bez wątpienia drewniane szpatułki laryngologiczne. Ta prosta szpatułka jest niezbędna podczas diagnostyki zmian pojawiających się na błonie śluzowej jamy ustnej oraz gardła.

Szpatułki laryngologiczne są bardzo chętnie stosowane nie tylko przez laryngologów, lecz również przez lekarzy zajmujących się innymi dziedzinami medycyny. Takie szpatułki są szczególnie popularne wśród lekarzy rodzinnych oraz pediatrów, ponieważ z ich pomocą możliwe jest przytrzymanie grzbietu języka i uwidocznienie migdałków oraz błony śluzowej gardła. Użycie drewnianej szpatułki laryngologicznej jest zatem niezwykle pomocne podczas diagnostyki zapalenia gardła, zapalenia migdałków, anginy i innych chorób, które mogą dawać objawy na błonie śluzowej gardła.

Drewniana szpatułka laryngologiczna jest także bardzo pomocna podczas oceniania zmian na błonie śluzowej jamy ustnej, czyli na przykład na policzkach, podniebieniu lub dziąsłach. Są one w tym celu chętnie stosowane przez lekarzy dentystów o specjalizacji periodontologia. Takie drewniane szpatułki laryngologiczne mogą przydać się wtedy do oceny różnych zmian. Z ich pomocą można także zbadać pracę gruczołów ślinowych.

Drewniane szpatułki laryngologiczne nie są jednak zarezerwowane tylko dla lekarzy. Można stosować je także do innych celów. Doskonale sprawdzają się na przykład do rozprowadzania po skórze wosku lub pasty cukrowej w celu usunięcia niechcianych włosków.

Szpatułki laryngologiczne możesz zamówić w naszym sklepie internetowym ComboMedical. Oferujemy drewniane szpatułki laryngologiczne wykonane z najwyższej jakości drewna. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień w naszym sklepie internetowym ComboMedical.