Active Filters: Clear Filters

Rękawiczki diagnostyczne nitrylowe

Rękawice diagnostyczne nitrylowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego, stomatologicznego, a także wszelkiego rodzaju szpitali, placówek medycznych i laboratoriów. Zapewniają one ochronę przed kontaktem skóry dłoni ze szkodliwymi substancjami, a także z wydzielinami pacjenta, które mogą być potencjalnie zakaźne. Użycie rękawiczek zapewnia także ograniczenie przenoszenia się różnego rodzaju bakterii i wirusów, co jest szczególnie istotne podczas wykonywania badań lub zabiegów, które wymagają naruszenia ciągłości skóry.

Do celów medycznych najczęściej wybierane są rękawice diagnostyczne nitrylowe. Są one najbardziej popularne ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na przecięcia oraz przetarcia. Rękawiczki diagnostyczne nitrylowe doskonale chronią przed kontaktem z drobnoustrojami obecnymi w materiale septycznym, podrażnieniami przez środki chemiczne, a także przed drobnymi urazami mechanicznymi. Rękawice nitrylowe są także najczęściej wybierane podczas pracy z pacjentem, ponieważ nie wywołują one reakcji alergicznej i nie posiadają charakterystycznego zapachu lateksu. Kolejną zaletą rękawic diagnostycznych nitrylowych jest to, że nie powodują one zaburzenia czucia dotyku. Z tego powodu mogą być wykorzystywane nawet do bardzo precyzyjnych czynności, takich jak na przykład wiele zabiegów wykonywanych w stomatologii.

W ComboMedical znajdziesz doskonałej jakości rękawice diagnostyczne nitrylowe renomowanych producentów. Oferowane w sklepie internetowym ComboMedical rękawiczki znajdziesz w rozmiarach XS, S, M, L, a także XL. Należy zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania rozmiaru, ponieważ jedynie dobrze dopasowane rękawiczki zapewniają maksymalny komfort pracy, nie ześlizgują się z dłoni ani nie uciskają. Dobre dopasowanie rękawiczek to też gwarancja wysokiej ochrony przed niepożądanymi substancjami. Rękawice diagnostyczne nitrylowe w sklepie internetowym ComboMedical występują w kilku kolorach, które są w pełni kryjące. Pozwala to doskonale dobrać rękawiczki nie tylko do swoich potrzeb, lecz także do swoich indywidualnych upodobań. Zachęcamy do zakupów w ComboMedical.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł – Rękawiczki Nitrylowe