Active Filters: Clear Filters

Białe rękawiczki

Rękawiczki białe niezależnie od materiału z jakiego zostały wykonane, są jednymi z najpopularniejszych. Zarówno rękawiczki winylowe, nitrylowe, jak i lateksowe są dostępne w kolorze białym. Często są wybierane do pracy w zawodach medycznych, ale nie tylko, ponieważ białe rękawiczki  są niezwykle uniwersalne.

Białe rękawiczki lateksowe są doskonałym wyborem dla każdego, kto nie jest uczulony na lateks. Tak naprawdę to właśnie przeciwwskazania medyczne w postaci alergii są najczęstszym powodem rezygnowania z używania rękawic lateksowych. Cechą charakterystyczną rękawiczek lateksowych jest ich świetne zastosowanie w sytuacjach wymagających precyzji i dokładnego czucia powierzchni pod palcem – na przykład podczas pobierania krwi do badań.

Rękawiczki białe nitrylowe lub winylowe to propozycja dla osób, które są uczulone na lateks. Między innymi ze względu na uwarunkowania medyczne, alergicy w szczególności wybierają rękawiczki nitrylowe. Ta propozycja – rękawiczki białe nitrylowe – to najlepsze rozwiązanie dla osób ze skłonnościami do uczuleń, ponieważ są hipoalergiczne, gwarantując bezpieczeństwo użytkowania. Nitryl jest materiałem stosunkowo wytrzymałym i odpornym między innymi na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie z tego powodu rękawiczki białe nitrylowe są często wybierany do prac, w których łatwo je naderwać lub przedziurawić. Nitryl wytrzyma znacznie więcej, niż inne materiały, z których wykonuje się rękawiczki.

Rękawiczki białe są dostępne również w postaci rękawiczek winylowych. Są stosowane zwykle w branży gastronomicznej lub przy innych pracach, gdzie nie jest aż tak istotna wytrzymałość na uszkodzenia. Winyl jest bardziej podatny na uszkodzenia od nitrylu i nie zapewnia tak dobrych właściwości czuciowych, co lateks, więc jest raczej przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników.