Active Filters: Clear Filters

Rękawiczki hipoalergiczne

Rękawiczki ochronne spełniają bardzo ważną funkcję w wielu rodzajach zawodów. Stanowią one niezbędną ochronę dłoni podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów, pracy z różnymi substancjami chemicznymi, a także wykonywania wielu usług i prac porządkowych. Ze względu na dużą popularność rękawiczek, na rynku istnieje duży wybór ich rodzajów oraz modeli. Różnią się one tworzywem, z którego są wykonywane, a także rozmiarami i kolorami.

Najpopularniejszymi rękawiczkami na rynku są bez wątpienia rękawiczki lateksowe. Są one niezwykle rozciągliwe i z łatwością dopasują się do każdego rozmiaru dłoni. Dobrze przylegają i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mają jednak jedną podstawową wadę. Niestety mogą one powodować występowanie reakcji alergicznej objawiającej się zaczerwienieniem, swędzeniem, pieczeniem i pokrzywką. Z tego powodu osoby uczulone na lateks powinny unikać tego rodzaju rękawiczek.

Osoby, których skóra nie toleruje lateksu, powinny wybrać rękawiczki jednorazowe dla alergików. Są one wykonywane z innych tworzyw, takich jak nitryl lub winyl. Te tworzywa nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby uczulone na lateks. Rękawiczki jednorazowe dla alergików są tak samo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz przez substancje chemiczne. Ich wygoda również nie odbiega od zwykłych rękawiczek lateksowych. Nowoczesne rękawiczki jednorazowe dla alergików są niemalże tak samo elastyczne, jak rękawiczki lateksowe, dzięki czemu zapewniają one wysoki komfort pracy i nie zaburzają czucia, co pozwala na wykonywanie w nich bardziej skomplikowanych ruchów.

Dowiedz się więcej na temat rękawiczek jednorazowych dla alergików – Rękawiczki nitrylowe.

Doskonałej jakości rękawiczki jednorazowe dla alergików znajdziesz w sklepie internetowym ComboMedical. Oferujemy rękawiczki jednorazowe dla alergików posiadające wszelkie niezbędne atesty, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w wielu sektorach gospodarki. ComboMedical to sklep internetowy, w którym znajdziesz także jednorazowe i wielorazowe maseczki ochronne. Zachęcamy do dokonania zakupów w naszym sklepie internetowym ComboMedical.