Active Filters: Clear Filters

Rękawice jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe to niekiedy bardzo istotny element wyposażenia w pracy. Są używane w branży medycznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, gastronomicznej i setkach innych. Stosujemy je również na co dzień do prac, w których nie chcemy ubrudzić rąk lub gdy mamy do czynienia z substancjami szkodliwymi. Co więcej – coraz częściej są wykorzystywane jako podstawowy element ochrony osobistej przed wirusami, chorobami i niebezpieczeństwem, więc warto mieć chociaż jedno opakowanie rękawiczek jednorazowych w domu.

Rękawiczki jednorazowe są bardzo różne i wybór odpowiedniego modelu dla siebie nie zawsze jest prosty. Różnią się między sobą materiałem, kolorem, pudrowaniem, a co za tym idzie – wytrzymałością, komfortem użytkowania czy też przeznaczeniem.

Rękawiczki jednorazowe lateksowe są odpowiednim wyborem dla każdego, kto musi dobrze czuć pod palcem to, co robi. Dobrym przykładem są pielęgniarki, które pobierają krew – rękawiczki lateksowe są na tyle cienkie, że pozwalają precyzyjnie wyczuć odpowiednie miejsce do wkłucia igły. Przeciwwskazaniem do stosowania rękawiczek jednorazowych lateksowych jest przede wszystkim uczulenie na lateks wywołujące poważną reakcję alergiczną.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe to propozycja dla najbardziej wymagających, ponieważ nitryl jest materiałem o najlepszych właściwościach. Przede wszystkim jest hipoalergiczny, co jest doskonałą wiadomością dla każdego, kto reaguje alergicznie na lateks. Dodatkowo nitryl charakteryzuje się największą wytrzymałością spośród materiałów używanych do produkcji rękawic. Jest odporny an uszkodzenia mechaniczne, jak i szkodliwe substancje.

Ostatnim z najpopularniejszych materiałów jest winyl. Rękawiczki jednorazowe winylowe będą odpowiednie między innymi do pracy w gastronomii lub przy pracach, które nie narażają na częste uszkodzenia mechaniczne. Tak jak pozostałe, rękawiczki winylowe dostępne są w różnych kolorach oraz w formie pudrowanej i bezpudrowej.